Mjällby AIFMjällby AIF-GIF SundsvallGIF Sundsvall

Tidigare möten och statistik från Allsvenskan och Svenska Cupen i den data vi har tillgänglig.

Historik – 5 möten
2
Mjällby AIF
1
Oavgjorda
2
GIF Sundsvall
6-8
Mål
Aktuell svit
1 Mjällby AIF seger
Största seger Mjällby AIF
1-0
2012 Mjällby AIF-GIF Sundsvall
Största seger GIF Sundsvall
3-1
2012 GIF Sundsvall-Mjällby AIF

Om duellen Mjällby AIF–GIF Sundsvall

5 möten registrerade sedan 2012 till och med 2024. Totalt 14 mål — 2.80 per match i snitt, över Allsvenskans historiska genomsnitt.

Utfall per säsong

Staplarna visar hur många gånger varje lag har vunnit mötet per säsong, samt hur ofta det slutat oavgjort.

Annonsplats · matchup-charts-mobile

Övertag över tid

Kurvan fungerar som ett dragkampmått mellan lagen. Värden över noll betyder att Mjällby AIF leder möteshistoriken, och värden under noll betyder att GIF Sundsvall har övertaget.

Måltrend

Totala mål per match med rullande snitt (senaste 5 möten).

Målskyttar i mötet Mjällby AIF–GIF Sundsvall

1
Carlos Moros Gracia
Mjällby AIFMjällby AIF
1
mål
2
Daniel Stensson
GIF SundsvallGIF Sundsvall
1
mål
3
Emil Forsberg
GIF SundsvallGIF Sundsvall
1
mål
4
Erik Andersson
GIF SundsvallGIF Sundsvall
1
mål
5
Erton Fejzullahu
Mjällby AIFMjällby AIF
1
mål
6
Pär Ericsson
Mjällby AIFMjällby AIF
1
mål
7
Ronaldo Damus
GIF SundsvallGIF Sundsvall
1
mål
8
Simon Helg
GIF SundsvallGIF Sundsvall
1
mål
9
självmål
GIF SundsvallGIF Sundsvall
1
mål
Annonsplats · matchup-scorers-below

Tidigare möten

Svenska Cupen2024-02-17
3-2
Mjällby AIF-GIF Sundsvall
Allsvenskan2022-09-18
Mjällby AIF-GIF Sundsvall
Allsvenskan2022-05-23
GIF Sundsvall-Mjällby AIF
Allsvenskan2012-07-21
GIF Sundsvall-Mjällby AIF
Allsvenskan2012-07-14
Mjällby AIF-GIF Sundsvall