IFK VärnamoIFK Värnamo-Helsingborgs IFHelsingborgs IF

Tidigare möten och statistik från Allsvenskan och Svenska Cupen i den data vi har tillgänglig.

Historik – 3 möten
3
IFK Värnamo
0
Oavgjorda
0
Helsingborgs IF
8-3
Mål
Aktuell svit
3 IFK Värnamo segrar
Största seger IFK Värnamo
1-4
2022 Helsingborgs IF-IFK Värnamo

Om duellen IFK Värnamo–Helsingborgs IF

3 möten registrerade sedan 2022 till och med 2024. Totalt 11 mål — 3.67 per match i snitt, över Allsvenskans historiska genomsnitt.

Utfall per säsong

Staplarna visar hur många gånger varje lag har vunnit mötet per säsong, samt hur ofta det slutat oavgjort.

Annonsplats · matchup-charts-mobile

Övertag över tid

Kurvan fungerar som ett dragkampmått mellan lagen. Värden över noll betyder att IFK Värnamo leder möteshistoriken, och värden under noll betyder att Helsingborgs IF har övertaget.

Målskyttar i mötet IFK Värnamo–Helsingborgs IF

1
Marcus Antonsson
IFK VärnamoIFK Värnamo
5
mål
2
Amar Muhsin
Helsingborgs IFHelsingborgs IF
2
mål
3
Abdussalam Magashy
IFK VärnamoIFK Värnamo
1
mål
4
Anthony van den Hurk
Helsingborgs IFHelsingborgs IF
1
mål
5
Charlie Vindehall
IFK VärnamoIFK Värnamo
1
mål
Annonsplats · matchup-scorers-below

Tidigare möten

Svenska Cupen2024-02-25
0-1
Helsingborgs IF-IFK Värnamo
Allsvenskan2022-09-05
IFK Värnamo-Helsingborgs IF
Allsvenskan2022-05-21
Helsingborgs IF-IFK Värnamo